Stonožka byla na oslavě 70. narozenin kardinála Duky

Dne 26. dubna byla Mgr. Lenka Hrubá přítomna na oslavě 70. narozenin kardinála Dominika Duky v Arcibiskupském paláci v Praze. Byla sem pozvána společně s dalšími zástupci „Stonožky“, aby společně předali dar a blahopřáli patronovi našeho hnutí k jeho významnému jubileu. Jeho Eminenci přišli poblahopřát i další významní hosté – patron Stonožky RNDr. Alexandr Vondra, gen. Miroslav Žižka z GŠ AČR a Prof. Petr Piťha, probošt Kolegiální kapituly Všech svatých na Hradě pražském. Všechny přítomné uvítala paní Běla Jen Sen a za všechny předala panu kardinálovi dary, které vyrobily „Stonožkové“ děti. Prvním darem bylo perníkové srdce s nádhernou podobenkou Jeho Eminence – symbolické vyjádření lásky a úcty k vzácnému patronovi. Dalším pak nádherná zlatou nití vyšívaná štola v kardinálské červené barvě. Třetím darem byla unikátní kniha vázaná v pravé kůži, která obsahovala ručně malovaná a psaná přání k narozeninám a fotografie z mnoha stonožkový akcí, kterých se pan kardinál osobně zúčastnil. Mezi jinými to byly i slavnostní stonožkové mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. (Kniha obsahuje i přání malovaná dětmi naší školy). Mgr. Lenka Hrubá blahopřála panu kardinálovi jménem naší školy a města Jindřichova Hradce a předala mu pamětní dárky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie, Stonožka a jeho autorem je Lenka Hrubá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.