Naši školu po třech letech navštívil pan Hrabě

14. února 1. – 4. třídy a 15. února 5. – 9. třídy navštívily hudebně vzdělávací pořad pana Pavla Hraběte, který si na tomto koncertě profesionálním a lidským přístupem i svou nevyčerpatelnou energií a elánem získal snad všechny děti naší školy i většinu pedagogů. Akce se konala ve školní tělocvičně, kterou si po akustické stránce náš host velmi pochvaloval. Pavel Hrabě maximálně s žáky spolupracoval, s mladšími hodně zpíval, všem pak vyprávěl příběhy ze svého bohatého hudebního života, ale především na přivezené elektronické hudební nástroje bravurně hrál (eletrický dechový nástroj Akai EWI, Korg Kaossilator PRO+, dotykový nástroj + sampler Roland Fantom RX, Theremin – jeden z nejstarších elektronických nástrojů), poutavě informoval o jejich historii a výrobě. Děti, které měly zájem, si tyto nástroje mohly samy vyzkoušet a vlastní zkušeností zjistit, že je jednodušší hudbu poslouchat, než ji reprodukovat, interpretovat.

Děkujeme panu Pavlu Hraběti za přínosný hudební pořad a těšíme se na další setkání!

Mgr. Ivana Písařová

Foto: Mikuláš Urban a Jakub Babický

375 382 401 408 438 3833

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jan Beneš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.